Skip to main content

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen, globalde birçok şirketin yer aldığı ve Yeşilova Holding’in de partneri olduğu H2020 LEVIS projesinin 6 ayda bir gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına, grubun AR-GE Merkezi yetkilileri katıldı.

Almanya, Fransa, İspanya ve İtalya gibi birçok ülkeden proje partneri şirketlerin katılımı ile İspanya’da gerçekleştirilen toplantıda; “Eko-tasarım ve Döngüsel Ekonomi Stratejilerinin Entegrasyonu ile Sürdürülebilir Elektrikli Araçlar için Gelişmiş Hafif Malzemeler” ilkesi çerçevesinde alüminyum malzeme kullanımı ile geliştirilmekte olan batarya kutusu çalışmasına ait 3D tasarım ve ürün geliştirme, alüminyum malzemenin kompozit malzeme ile birlikte kullanımı, bilgisayar destekli analiz ve validasyon-test süreçleri hakkında bilgilendirmeler gerçekleştirildi.

9 Haziran ve 10 Haziran 2022 tarihlerinde yapılan toplantılarda, Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi Departmanı ve proje ekibinden Aysel Pilav, Bora Gülenç ve Muhammed Fatih Bağmancı da grubun LEVIS projesine dair mühendislik çalışmaları hakkında birer sunum yaptı.

TOPLANTI İLK KEZ YÜZ YÜZE YAPILDI

Koronavirüs pandemisi nedeniyle geçtiğimiz aylarda online ortamda düzenlenen ve 6 ayda 1 kez yapılan toplantı, ilk kez yüz yüze olarak ve proje lideri ITAINNOVA’nın (Instituto Technologico de Aragon) ev sahipliğinde İspanya’nın Zaragoza şehrinde gerçekleştirildi.

Projede gelinen nokta ve ilerlemesi ayrıntılı olarak toplantılarda gözden geçirilirken, LEVIS ortakları, proje çalışma paketlerinde yapılan faaliyetlerin gözden geçirilmesi ve gelecekteki çalışmaların planlanmasını ele aldı. Ayrıca, ITAINNOVA’nın tesislerini de ziyaret etme şansı buldu.